1.kapitola (1/3)

30. dubna 2011 v 10:52 |  Kapitoly

Počátek

Potichu jsem se plížil domem, skoro jako bych byl zloděj. Neměl jsem žádný zájem na tom, aby se Antonio dozvěděl, že jsem nešel na tu "strategickou poradu", kterou měl s Isobel Deaverovou. Všichni ví, že bych tam stejně nebyl nic platný. Antonio je sice silný mág, ale to, že o ni má zájem přede mnou neutajil. Ne, že bych mu to nepřál. Jako opatrovník si vede dobře, vzhledem k tomu, že se s matkou nijak nemusel, se o mě po smrti rodičů staral až do nynějška. Matka ho také neměla zrovna dvakrát v lásce, prý je to prospěchářský mezek. Já s ním problémy nemám, poté co ta "Bitva věků" skončila, pro mou rodinu ne moc pozitivně, se mě ujal, nechal mě bydlet u sebe v Madridu, dokonce mi koupil nové Audi a samozřejmě nechal mě zapsat na výcvik do Sídla.

Bylo mi 14 a nijak jsem se tím nezaobíral, bylo to celkem zábavné zpestření života, dokud mě nevybrali jako člena Skupiny. Říkali, že vzhledem k mému rodokmenu a tomu, že jsem v magii velmi zdatný (jak říkal Jacques: "Xaviere, chlapče ty jsi přirozený talent!"), a to bylo těsně po tom, co jsem mu podpálil jeho Van Gogha, na kterém si tak zakládal.No, měl jsem o tom jisté pochybnosti. Tak šly roky, a já se naučil pracovat se svými schopnostmi, studoval jsem bojová umění, cizí jazyky, rozvíjel metodu práce s elementy, provozoval kouzla, pracoval s myslí lidí okolo atd. Jediná věc, která pro mě byla, a stále je velkým problémem je sebeovládání. Tedy tak to o mě tvrdí většina Spolku, v čele s Antoniem. Já bych spíš řekl, že nehledě na názor ostatních si dokážu zachovat vlastní náhled na věc. Nyní, společně s dalšími pěti Postavami, jsem členem Skupiny. Práce pro Koncil je uspokojivá, zvláště když máte za úkol pochytat pár senzibilů, slibujících ovládnout východní pobřeží USA. Jo, to byla moje poslední mise.
Spolu s Marcem, Jeffreym, Nicolasem a Gabrielem jsme si to pěkně užili. Marco plánoval trasu, po které se k nim dá nejsnáze, a zároveň nepozorovaně dostat. V tom je dobrý, je to náš taktik. Až na ten příšerný vkus co se týče hudby, který je jeho jedinou chybou, není nic, co by mi na něm obzvlášť překáželo. Jeffrey má na starost zásobování, což znamená, že jakmile dojdou potřebné suroviny, kterými bychom například zničili vliv čaroděje na člověka, Jeffrey ví co s tím. Specialistou na Wiccany je Nicolas, jeho rodiče mají příbuzné specializující se na Wiccanství a eliminaci jeho zlého použití. A poslední člen Skupiny je Gabriel, ten má na starost masovou komunikaci s médii, podávání hlášení Koncilu, stará se o to, abych se nemusel drbat s papírováním. Jinak je to ovšem osina v zadku. Bloncky a vůbec všechny holky po něm šílí, jelikož se jim s těma svýma modrýma očima, blond vlasama, texaským přízvukem a vůbec vším tím americkým lookem zdá roztomilej. Tak to teda tvrdí Bianca, jediná sestřenice, kterou jsem se rozhodl brát alespoň trochu vážně. Na to, že je holka, není zas tak ujetá, neposlouchá Taylor Swift, nechodí od hlavy až k patě v růžové a dokonce pozná rozdíl mezi BMW a Mercedesem bez toho, aby se dívala do techničáku, tím u mě nesmírně vzrostla na důvěryhodnosti. Tohle jsou jen jejich vlastnosti, kterými se liší. Jinak jsme samozřejmě všichni vycvičení na stejné úrovni, a tyto úkoly bychom zvládli sami. Samozřejmě všechnu tuhle práci bych měl dělat já, jakožto velitel Skupiny, jenže zaprvé, kdo by se chtěl babrat s těma papírama, pak se zpovídat Koncilu a obhajovat své rozhodnutí. Nejde jen o to, že jim velím, je to záležitost rodokmenu.
Matka s otcem byli členové prvního Koncilu, spolu s dalšími dvanácti mágy a kouzelníky, disponujícími obrovskou silou. Ovšem toho dne kdy proběhla "Bitva věků" se vše změnilo, Koncil se rozpadl a jeho členové zemřeli rukou Scipia knížete černé magie a odvěkého nepřítele Koncilu. Potom co se svět kouzelníků vzpamatoval, zaujali jejich místo příbuzní zakládajících členů. Byli vybráni podle toho, jak silní jsou a jestli jsou schopni uchránit Spisy vědění v bezpečí. Poté bylo rozhodnuto, že žádný takovýto útok se nesmí opakovat, a proto byly zřízeny Skupiny, jejichž velitelé jsou potomci původních členů Koncilu. Ostatní bojovníci byli vycvičeni k tomu, aby se navzájem chránili, Koncil před Mágy a čaroději, kteří sešli z cesty dobra, a také aby chránili velitele.
A tak jsem skončil tady, dvacetiletý velitel, plížící se chodbou v domě svého strýce tak, aby nepoznal, že jsem se vrátil z malé rallye ve městě, kde jsme spolu s klukama ze Skupiny trochu proháněli naše auta po dálnici. Antonio to neschvaluje, protože si myslí, že tím na sebe poutáme zbytečnou pozornost, což je očividně nemožné, protože žádný obyčejný člověk nedokáže rozpoznat Audi R8 jedoucí 180km/h, když ho na silnici nevidí. Mají za to, že začíná bouřka, a když jim k tomu přidáte pár blesků pro efekt, ani se nad tím nepozastaví. To my ale neděláme tak často, jak si Antonio myslí. Kdo by skrýval nadupané auto a vyvolával déšť, když se na ně dají skvěle balit holky? Už jsem skoro na horním konci schodů, když za sebou slyším: "Ricardo, mi sobrino, kdes proboha byl?" Antonio už stojí za mnou a čeká na odpověď.
"Buenas noches tío. Byl jsem ve městě Antonio, potřeboval jsem něco zařídit." řeknu první věc, co mě napadne.
"Synovče, to si vykládej někomu jinému. No, na tom teď nesejde, přišla zpráva ze Spolku, máš ji u sebe." ukáže nahoru do poschodí.
"Díky." to už jsem u dveří do pokoje a otvírám dveře.
Na černém konferenčním stolku leží svitek papyru ovázaný černou stuhou, přesně jako vždy, když se něco stane a Spolek vydá rozkaz povolat Skupinu. Nikdy nepochopím, proč se nenaučí používat email, sentimentální tupci. Asi neví, co by potom udělali s těmi tunami papyru, které schovávají ve sklepě. Nebo si myslí, že jen kvůli tomu, že jsme čarodějové, nepoužíváme moderní technologie, což je samozřejmě zastaralý názor tlupy bláznů. Každý z nás má nějakou posedlost. U Marca to jsou počítače, je špičkový hacker, i když on se spíš označuje jako "zdatný odborník přes IT". Jeffrey zase nikam nejde bez svého Blackberry, a tam kde není bezdrátové připojení se cítí jako bez ruky. Nicolasovi přirostla k srdci jeho motorka, takže když se na nějaké výpravě hledá někdo, kdo by dobrovolně kamkoli zajel, Nicolas je okamžitě pro, čistě jen z toho důvodu, aby se mohl projet. Na to jak toho mám s Gabrielem málo společného, sdílíme jednu věc, a to vášeň pro auta. Sice Gabriel upřednostňuje bavoráky, zatímco já mám, asi už od dětství slabost pro Audi, nicméně je jasné, že jediný koho znám, a kdo se s moderní technikou nemá dvakrát v lásce je Antonio.
Tak se podíváme, co to bude tentokrát. Rozvázal jsem stužku a rozlomil pečeť. Otevřel jsem vzkaz, a začal číst.
K rukám pana Ricarda Péreze
SCHŮZKA VŠECH VELITELŮ A JEJICH SKUPIN V SÍDLE KONCILU
Žádáme všechny velitele, aby se spolu se svými Postavami dostavili zítra v 21:30 do sídla koncilu na strategickou schůzi. Hlavními body programu bude:
· přerozdělení sil v Evropě
· rozdělení nových úkolů
S očekáváním brzkého shledání
Člen Koncilu Peter Finley
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak byste zhodnotili Ostří Moci?

Líbí se mi 82.1% (32)
Nelíbí se mi 2.6% (1)
Nic moc 0% (0)
Ujde, ale uvidím podle pokračování... 15.4% (6)

Komentáře

1 cukrblik cukrblik | Web | 19. května 2011 v 13:40 | Reagovat

Musím uznat, že to má velký potenciál. Líbí se mi styl psaní i celkově "o čem to bude" ;-) Takže dodávám s chutí do toho - ráda budu tento příběh číst.
PS: Ráda se spřátelím ;-) Kdyžtak mi napište, pod jakým jménem vás mám přidat na blog ;-)

2 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 25. června 2011 v 22:25 | Reagovat

súhlasím s cukrblik, je to netypické a veľmi zaujímavé. Čitateľ - aspoň v tejto kapitole- musí dávať pozor čo číta pretože to je niečo úplne nové :-) Very nice job, zaujlo ma to je slabé pomenovanie toho ako mám v pláne vrhnúť sa na pokračovania ;-)

3 goodgeneration goodgeneration | E-mail | Web | 27. června 2011 v 12:34 | Reagovat

Nooo pěkné, moc pěkné. Evidentně na tom pracuje někdo, kdo už se hodnou chvíli psaním zabývá. Hezký spád kupředu, děj nedrhne a neotravuje, ponechán prostor pro fantazii... Uvidíme, co přinese třetí kapitola. Každopádně je to zajímavý nápad.

4 ostrimoci ostrimoci | Web | 27. června 2011 v 17:57 | Reagovat

[3]: Děkujeme, no vlastně s tím nemáš tak úplně pravdu, jelikož to je takový první pokus. Ale jsme rády za pozitivní kritiky. Snad se s narůstajícím počtem kapitol nebudeme horšit, jinak díky,od kluka to potěší.

5 Erin :) Erin :) | E-mail | Web | 27. června 2011 v 20:29 | Reagovat

Jsem docela zvědavá, jak to bude dál :-)
Je to originální a to se mi líbí :-D Navíc bych řekla, že už teď jsem se zamilovala do jedné postavy :DDDDd No jo, když budu komentovat, budeš muset trpět hodně zbytečných keců, jako právě tyto :DDD
Já jsem ale chtěla zeptat... to píše jednotlivec, nebo skupina? :-)

6 ostrimoci ostrimoci | Web | 28. června 2011 v 3:01 | Reagovat

[5]: Je to práce skupiny a každý má za úkol domýšlet určitou charakteristiku, případně říct, co by udělal/a ta daná Postava. No a pak to například já sepisuju :)
Včera odpovídala např. Mája, která má pod palcem správu blogu a jinak tu většinou sedím já...myslím že v "o projektu" je to dokonce napsané ;-)

7 BíBí BíBí | Web | 26. října 2011 v 15:06 | Reagovat

Je to docela příjemné, oddechové a zajímavé čtení. Možná mi jen trochu vadí nepřehlednost, ale to je spíš detil. :-)  Navíc je to něco úplně jiného a nového. Jsem teprve u 1. dílu, takže nevim, co si udělám za obrázek u dalších :-) Snad ti moje maličkatá "kritika" nevadí :-) nebo spíš Vám.

8 ostrimoci ostrimoci | Web | 26. října 2011 v 19:00 | Reagovat

[7]: Ahoj. :)
Ne opravdu mi názor někoho dalšího nevadí. Jsem ráda, že se najde někdo, kdo vyjádří svůj názor. Můžu jenom doufat v pozitivní kritiky a snad se ti naše dílko bude líbit i dál.
Kdo ví, třeba se ti děj po nějaké té kapitole přestane líbit, ale slibuju jedno (i když to tak teď vypadá) love story z toho neplánujeme. :)

9 Dany Dany | Web | 26. února 2012 v 23:59 | Reagovat

pacia sa mi tie charaktery postáv :) zaujimavý nápad :) celkovo to vyzera skvelo, je to pekne poopisované :)

10 ostrimoci ostrimoci | Web | 27. února 2012 v 18:31 | Reagovat

[9]: :D Děkujem.... musíme je trochu popsat protože...chlap co básní o vzhledu kámoše? Jasný případ gaye a je to až moc zřejmé :)
Děkujem za pozitivní ohlas :D

11 Dany Dany | Web | 27. února 2012 v 23:43 | Reagovat

[10]: saq to :D by boli skupina homoexualov :DDD dost odvazne podla mna ked dievca zacne pisat v muzskej postave :)) chválim za to :))

12 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 29. února 2012 v 13:40 | Reagovat

Hm, vyzerá to na dobrý príbeh, akurát mňa zmiatlo tých veľa mien, ale asi si na to zvyknem a prekusnem sa tým :). Nápad srší kreativitou :).

13 ostrimoci ostrimoci | Web | 1. března 2012 v 19:41 | Reagovat

[12]:No, díky :) Rády, že se to líbí. Hm, no v těch jménech se touhle dobou ztrácím i já, tak hodně štěstí.

14 Sophia Raven Sophia Raven | Web | 13. července 2012 v 13:00 | Reagovat

Vypadá to moc zajímavě :) Dnes jsem objevila tento blog a svým způsobem jsem ráda, že až takhle pozdě. Hned se vrhnu na další kapitolu a jsem ráda, že nebudu muset nějakou dobu netrpělivě čekat na další. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama