1.kapitola (2/3)

14. května 2011 v 21:54 |  Kapitoly
Složil jsem vzkaz a šel dolů do haly za Antoniem. Našel jsem ho nad knihou v pracovně, a tak jsem zaklepal a vešel. Strýc zvedl hlavu a podíval se na mě.
"Tak Ricardo, co pro tebe mohu udělat?" jako by nevěděl, proč jsem tady.
"No tak. Víš, co potřebuju vědět. Co znamená to přerozdělení sil?" ptám se a mezitím jdu na balkon, přemýšlíc nad tím, proč mi nikdy neřekne nic o blížícím se úkolu.
"Víš, že ti to nesmím říct." Poukáže a zašklebí se na mě, koutek úst povytažený. Zřejmě mu to na radosti nijak neubírá. Je strašně optimistický, až to někdy leze na nervy. A samozřejmě také nikdy nepromarní příležitost si mě nějak vyzkoušet.

"Opravdu? Víš je to ironie, že jsi jedním z nich, a přitom se to vždy dozvím z toho zastaralého cáru papíru, nebo hůř od někoho ze Skupiny." jo tohle mám na mysli, je to až neuvěřitelné, ale je to tak. Vždy se všechno dozvím jako poslední, i když dle logického postupu bych to měl být já, kdo bude znát informace jako první. Diablos! Tohle mi fakt leze na mozek.
"To je hierarchie synovče, zrovna ty bys měl chápat naše zákony nejlíp. Nemusíš mít obavy, zítra se všechno dozvíš." odpoví, viditelně pobaven mým nedostatkem pochopení, pro něco tak očividného.
"Bien. Jak chceš, tak tedy zítra." Řeknu a vydám se zpět do pokoje.
Můj pokoj plný minimalistického nábytku mě uklidňuje, nejsem jako Antonio, který má pokoj plný krámu z období renesance. Upřímně nevím, co ho na tom tak uchvátilo. Zbytečně mu tam zabírají místo, všechny ty obrazy a starodávné vyřezávané židle jsou prostě jenom sentimentální bordel, na který se chytá prach. No já ho ale kritizovat nemůžu, každý máme svoji slabost. I když Antonio seznam se začíná trochu rozrůstat. Co asi chtěla Deaverová (pardon, slečna Isobel) v domě? A co proboha znamená to "přerozdělení sil"? A proč zrovna Evropa? Pokud vím, tak tam jsou tři Skupiny. Ericova, Raulova a taky Skupina, které velí neteř Deaverové Valentina. Jo tak tuto holku fakt nemusím, dokáže být stejně nepříjemná jako její teta. Maldita chica!
Erica znám asi dva roky, mezi členy Koncilu moc oblíbený není. Nelíbí se jim jeho, cituji: "Nešetrné řešení problémů", čili abych to osvětlil. Ani mě nepotěšilo, když měl zlikvidovat pár čarodějů, kteří se promenádovali ulicemi Bostonu, metali kolem sebe plazmové koule a nakonec se nechali vyfotit s vodou tryskající jim z rukou. Eric je nejen zneškodnil, ale taky způsobil to, že všechna ta nadbytečná voda zaplavila hlavní křižovatku ve městě, zrovna když byl největší provoz. Způsobil tak neskutečné škody, o kterých se psalo ještě měsíc, jelikož to vyhodilo elektřinu v půlce města. Ovšem trest se podle mě nerovnal Ericovu provinění. Koncil mu svěřil skupinu zajišťující oblast severní USA, tedy jinak řečeno tu bandu největších neschopných blbců, která se kdy vyskytla, aby se spolu s ním přesunuli do Evropy, zatímco Ericova stará skupina pokračuje s prací v USA pod jeho dohledem. Chudák Eric teď s nimi už druhým rokem spolupracuje, ale žádné extrémní úspěchy mu to nepřineslo. Ale není se čemu divit. Jako další je tu Raul.
Raul je otravný imbecil, a ne není to jen můj názor. Loni se snažil přetáhnout mi ze Skupiny Nicolase, a to za cenu toho, že náš systém klidně zničí. Dokonce na nás sesílal kletby jen proto, abychom nemohli používat své schopnosti a dělat naši práci. Záviděl mi, že rodiče byli vysoce postavení, zatímco jeho otec byl jen nástupce pokrevní linie, a proto se do Koncilu dostal. Nakonec se to nějak dozvěděl Abraham, a pak už se dostal do rukou Koncilu. Takže ne, nejsme zaujatý, ale Raul je prostě svině. Jo, na tohle setkání se opravdu mám proč těšit. Snad to nebude tak horké, a já se s nima všema nebudu muset zdržovat. Que realmente se aspira. Takže zítra se sejdeme v sídle, to znamená tříhodinovou cestu do centra Londýna. Ne že bych se tam nemohl telekinezí dostat za minutu, ale proč si neužít červnový Londýn z okýnka? No, uvidíme, jak to dopadne, přinejhorším pak půjdem s ostatníma do baru, nebo najdem nějakou rallye poblíž.
Ještě jsem o tom chvíli uvažoval, a potom jsem zhasnul světla. Vzal jsem ze stolu notebook a sluchátka a rozhodl jsem se prošťourat online stránky Spolku, které napadlo založit Marca, abychom alespoň rychle věděli, co se děje a mohli o tom pokecat. Spolek to uvítal, jako dobrý nápad, jak efektivně předávat informace nám, jakožto mladší generaci, která si víc než se sovama rozumí s klávesnicí. Díky bohu za Marca, on vždycky všechny informace zjistí jako jeden z prvních. Jo ten kluk je přes elektroniku fakt třída. Už jsme, jak vidím online všichni. Tak to rozjedem, pomyslím si. Otevřu chat, nasadím sluchátka a pustím zvuk.
"Tak hoši, copak nového? Zjistil někdo, o co tu ksakru jde? Marco, máš co říct?" začnu rozhovor tak, abych nerušil tu strýcovu hodinu vážné hudby dole v přízemí.
"Veliteli, posílám ti nějaké odkazy za chvíli by se ti měly zobrazit. Plus co se týče toho shromáždění v Sídle, prosakuje pár zpráv, které se nikomu z nás zaručeně nebudou líbit. Gabriel byl včera na schůzi Postav a slyšel nějaké zajímavé zprávy, snad by ti to raději osvětlil sám." Vysype ze sebe odpověď Marco, který očividně nechce pokračovat.
"Dík Marco. Přečtu to až skončíme, teď Gabrieli, vysyp co víš. Nebo mi rupnou nervy." Řeknu a přidám pár vykřičníků do zpráv pro případ, že by mě i nyní nebral vážně.
"OK, Veliteli, jak si šéf přeje," odpoví jízlivě, a ještě mi obratem jak holka na mé vykřičníky dodá XoXo, zajímalo by mě kde to pochytil. Leda by se s těma svýma obdivovatelkama díval na Superdrbnu (já sice absolutně netuším, co to je, ale to není nic zvláštního, vzhledem k tomu, že nejsem holka), jak mi kdysi řekla Bianca.
"To si nech od cesty a pohni si, nemám na tebe celou noc," dneska se s ním opravdu nechci zdržovat.
"No jo, taky mám lepší věci na práci, když už o tom mluvíme." Dokážu si dost dobře představit ten zástup holek, o kterém mluví.
"Ne, nemluvíme o tom, přestaň už kecat a vyklop, co víš."
"No, takže jsem byl včera na té schůzi, jelikož se očividně nikomu z vás nechtělo, a někdo nás musel zastupovat. Celkem se nic zajímavého nedělo, ale pak když jsem už chtěl odejít, zaslechl jsem toho Finleyho jak se s někým baví v uličce, pravděpodobně to byl Havers, ale to nemůžu říct na sto procent. No čekal jsem za rohem a něco jsem zaslech. Lidi, něco se chystá, to je zřejmé, jen nemám páru o tom, co to je. Bavili se o přeorganizování našich Skupin, a že tam zazněla divná jména. Franco, ten co je druhý ve vedení v Raulově Skupině je podle Koncilu natolik schopný, aby vytvořil novou skupinu, která by měla začít spolupracovat s Ericem v USA. A údajně, což si nejsem zdaleka tak jistý, jestli jsem slyšel dobře je, že ta mladá Deaverová, nevím jak se jmenuje, no prostě měla by se připojit k jedné skupině, její lidi by potom vybrali jiného šéfa, zatímco ona se prý má snažit vycházet i s ostatními, a proto ji přidělí někam, kde není mnoho Postav. A prý to nebude Skupiny z Evropy, ale každopádně se tam za ní přesunou, zatímco její skupina převezme to území, které po nich zbyde." Vyklopí to tak rychle, že jsem vděčný za to, že to zároveň v průběhu řeči i psal.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 bloodyfantasy bloodyfantasy | Web | 14. května 2011 v 22:34 | Reagovat

Ahoj , děkuji za komentář . Blog s tím vaším ráda spřátelím .. jsem ráda , že se vám design mého blogu líbí , ještě ale není hotový :D :-)

2 Giselle Giselle | Web | 15. května 2011 v 12:57 | Reagovat

:) mimochodem jaké zájmy přesně máme společné? Posloucháte metal?

3 Giselle Giselle | Web | 15. května 2011 v 15:11 | Reagovat

:D tak to je dobrý . nemáte fb nebo skype?

4 Erin :) Erin :) | E-mail | Web | 27. června 2011 v 20:44 | Reagovat

Wow! :-D Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :-) Zatím se mi to MOC líbí :-)

5 ostrimoci ostrimoci | Web | 28. června 2011 v 3:03 | Reagovat

Děkujeme ;-)

6 Vicky Vicky | Web | 15. března 2012 v 20:34 | Reagovat

no, konečně jsem si našla čas, abych přečetla druhou část první kapitoly :D 1. číst jsem měla přečtenou už dávno, ale zase jsem to zapomněla, takže jsem se k ní dneska zase vrátila - nicméně mi to vůbec nevadilo :-) Je to super, jdu si přečíst ještě třetí část :-) Líbí se mi, že to vypráví kluk, je to originální :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama