1.kapitola (3/3)

24. května 2011 v 16:46 |  Kapitoly
Na minutu je absolutní ticho. Očividně nikdo nevěří tomu, co právě slyšel vyjít z Gabrielových úst. Je vidět jen pohybující se ikonka tužky, jak se všichni snaží něco vymyslet, přijít na nějaký skrytý smysl a hned jej předložit ostatním. A tak se na chvíli ujmu slova, jelikož já mám v hlavě úplně vymeteno, tohle prostě vůbec nedává souvislost.

"Fajn lidi, tak si to shrnem. Gabriel nám tady předložil jakýsi šílený plán, který slyšel probírat Finleyho a Haverse, což ovšem nevíme s jistotou. Měla by se změnit většina Velitelů, plus přibýt přinejmenším dva další. A to neberu v úvahu, že ta skvělá Valentina by se měla spokojit s místem Postavy, bez jakýchkoliv výhod Velitele, a k tomu přesun dané Skupiny do Evropy, jen proto aby se slečinka nemusela tahat s kufry. Bien, amígos. Tohle je opravdu na hlavu. Takže kdokoli kdo má nějaký nápad, prosím mluvte, jelikož opravdu nevím, co si o tom myslet." Dodám, aby se klidně rozmluvili, a já nad tím nemusel uvažovat sám.
"No," ujme se slova Jeffrey, "buď je to všechno jen nějaký divný plán, který chystají Finley s Haversem sami, nebo je to o hodně vážnější. A sice je to pravda, a už od zítřka máme celou společnost absolutně přeorganizovanou a dozvíme se to na té schůzce."
"Jo, nebo je taky možné, že se nám Gabriel večer trošku ožral, a pak slyšel i to co nikdo neřek" dodal v záchvatu smíchu Nicolas.
"No, řekl bych, že ani jedna z těch možností mě nijak zvlášť neuklidnil, především ten ve kterém se Gabriel opil a pak měl halucinace o nějakém důmyslném spiknutí Finleyho s Haversem. I když by to zřejmě všem vadilo daleko míň, než první možnost." I já se zakřením, Gabrielův pocit uraženosti mi stejně vrásky nedělá.
"Fajn, jak myslíte. Až se to zítra dozvíte, pak můžete už jenom spekulovat o tom, kdo je větší blbec," pronese Gabriel.
"Dobře, dost už. Pojďme nad tím popřemýšlet, má někdo nějakou teorii?" zeptám se.
"Pokud tomu tak opravdu je, pak s tím stejně nic neuděláme, jelikož Koncil a spolek pravděpodobně rozhodli za nás. Což jak jistě všichni pochopili, není zase tak skvělá vyhlídka. Máme jediné štěstí, že nejsme ani skupina z USA ani z Evropy, protože jak předpokládám, tito budou mít pravděpodobně největší problém s tou reorganizací a vůbec. Ve staré dobré Anglii naštěstí není takový bordel jako jinde." Začne Marco, nutno říct, že má pravdu po tomhle se mi ulevilo.
"Jo, řek bych, že máš pravdu kámo. I když nikdo neřekl, že zrovna tohle nebude ten nejmíň rozhodující činitel," podotknul Nicolas k Marcově poznámce. "Ale pokud jde o počet osob, máme pěknou smůlu, neřekli byste? To to vidím jenom já? Vždyť jsme Skupina s nejmenším počtem Postav. Sice máme nejlepší úspěchy, taky tady Xaviera a ještě stíháme zachraňovat zadky ostatním, ale lidi, uvědomte si, že do nějaké velké skupiny, kde je hodně lidí a ona by se nemohla předvést, by tu holku nedali."Dodá Nicolas spolu se zdůvodněním na stránce.
"Myslím, že Nicolas má pravdu Veliteli. Nemyslím, že je zas až tak nereálné, že bychom to nakonec mohli být my, komu ji přidělí. Sice je to prý fakt kus, bruneta, 178 a tak vůbec, ale ani mě se nezamlouvá představa nějaké holky ve Skupině, zvlášť když jde o neteř Deauverové. Ta holka nám tu bude akorát překážet, a jestli to opravdu dopadne tak, že ji dostaneme my, no řekněme, že už nic nebude tak, jako teď," řekne Gabriel, teď taky viditelně nepotěšen tou představou.
"Maldita chica! Ta to všechno komplikuje ze všeho nejvíc. Souhlasím s Gabrielem, ale kdo z vás má tušení co bychom s tím měli dělat? Sakra, vždyť ani nevíme, jestli nás nebude kontrolovat a podávat hlášení té své tetičce." Taky si přisadím.
"Hele, stejně s tím asi dneska nic neuděláme, takže navrhuju, necháme to pro dnešek plavat. Zítra je stejně ta schůzka, tam nám to nepochybně řeknou. No a předtím bychom se mohli kolem poledne sejít a probrat to někde u jídla. A potom co to prodiskutujeme, můžeme vyzkoušet ten nový úsek dálnice, který nedávno otevřeli. Bude to paráda, myslím, že Bianca přijela na víkend. Prý má tip na nějaký závod, ale stejně se můžeme projet jen tak, a to tvoje Audi potřebuje trochu doladit. Ostatně divím se, že ti Antonio neřekl, abys s tím vrakem co po něm dneska zbyl okamžitě nevypadl z příjezdovky před domem."
Marco vždycky ví, co říct. V rozptylování pozornosti je fakt mistr. Když si vzpomenu na to, jak mi ta svodidla dneska stáhla lak z půlky levých dveří, a že jsem ještě k tomu někde tratil poklici, mám chuť tomu řidiči uvolnit přívěs, který za sebou táhl a nechat mu ty slepice usmažit. No na druhou stranu, rozbité čelní sklo, které jsem mu nechal jako pozornost, mu pravděpodobně bude stačit.
"Jasně Marco. Takže zítra kolem poledne u Nicolase, jako vždy. A až uvidíš Biancu, řekni jí ať se zastaví, Abraham ji určitě rád uvidí. Jo, a žádné vodní palby na uvítanou jako minule, jen co vlezu do dveří," dodám ještě nakonec.
"Žádný strach Veliteli," odpoví.
"Tak, jestli je to všechno?" Zeptají se Nicolas s Gabrielem společně.
"Jasně" potvrdím.
Tak se postupně odpojíme všichni. Já se ještě rozhodnu podívat na ty soubory, které mi poslal Marco, abych si to znovu ujasnil. Jenom doufám, že přece jenom nebudeme ti, kteří budou přesunuti. Muset se stěhovat jenom kvůli nějaké holce, která má čirou náhodou tetu v Koncilu. A Antonio je z Deaverové tak vedle, že od něj se asi pomoci nedočkám
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak byste zhodnotili Ostří Moci?

Líbí se mi 82.1% (32)
Nelíbí se mi 2.6% (1)
Nic moc 0% (0)
Ujde, ale uvidím podle pokračování... 15.4% (6)

Komentáře

1 vickie vickie | 18. června 2011 v 17:06 | Reagovat

moc se mi nelibi ty spanelsky slovicka....ale jinak je to hezky...uz se tesim na dalsi kapitolky... :-)

2 ostrimoci ostrimoci | Web | 21. června 2011 v 18:02 | Reagovat

[1]:Děkujeme, ta španělština není nijak zásadní, ale jen to vypadalo zajímavě :) Jsme rády, že se to líbí. Další kapitola by měla být koncem týdne ;-)

3 Erin :) Erin :) | E-mail | Web | 27. června 2011 v 20:50 | Reagovat

Mně se tam právě naopak moc líbí :-D Sice by to chtělo překlad, ale to už je můj problém :-D
No, každopádně smekám a jde se dál :D

4 ostrimoci ostrimoci | Web | 28. června 2011 v 3:05 | Reagovat

[3]: No, jo o tom se uvažuje...spíš přemýšlíme nad tím, že bychom to tam dodatečně dodaly ;-)

5 Vicky Vicky | Web | 15. března 2012 v 20:54 | Reagovat

Asi se pustím ještě do další části! Ostří Moci mě tak vtáhlo do sebe, že se nemůžu odtrhnout!! :-D  :-D
Jinak ta španělština se mi moc líbí, ale vždycky, když si chci přeložit slovíčka v překladači, vždycky mi vyjde nějaká kravina - nevím, jestli to tak má skutečně být, ale problém bude spíš v překladači :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama