3. kapitola (2/3)

27. června 2011 v 18:26 |  Kapitoly
Sálem se ozvala nevěřícná vydechnutí, jak všichni poznali mladého krále. Měl být podle všeho poraněn tak, že by neměl být schopný další existence, ale podle všeho se mýlili. Jak tady tak seděl a zářil zdravím, rozhodně bych neodhadl, že měl být před třemi lety skoro mrtvý. Ti mladší z Postav na něj jen zírali s otevřenými ústy a kouleli očima, protože si nebyli jistí, jestli dobře vidí. Od té doby, co jsme dostali zprávu, že zmizel zraněný a nenašla se žádná známka jeho života, se o něm automaticky začalo učit jako o "mrtvém králi, synovi jednoho z Koncilu", který šlechetně zahynul v boji s černokněžníky o nadvládu nad Skandinávií. Proto se není čemu divit. Diablos! Byl jsem dokonce na jeho pohřbu a oplakával jeho hrob, jako by byl můj vlastní bratr, vlastně jím byl, jelikož já nikdy neměl bratra a on pro mne znamenal víc, než kdokoliv jiný, nezáleželo na tom, že nejsme stejné krve.

"Koncile, jmenuji se Benjamin Halloway a jsem Velitelem Skupiny z USA, dříve patřící Ericu Brentovi." Prohlásil sebejistě Benjamin a pokývl na Erica, který se kvůli šoku nezmohl ani na slovo.
"Ty nejsi Velitel mé Skupiny! Jsi mým zástupcem! Já mám stále právo být nazýván Velitelem!" vychrlí ze sebe Eric.
"Již dávno nejsi mým nadřízeným Ericu! To, že máš titul, na tom nic nemění. Kdy naposledy jsi přijel, aby ses podíval, jak se tvým Postavám daří? Před deseti měsíci? Před dvanácti? No tak, kdy ses naposledy opravdu zajímal o to, co se s námi děje?" Benjamin jízlivě povytáhne obočí a probodává Erica pohledem, který jasně říká, že je v pěkné bryndě, i když o tom třeba ještě neví.
"Pane Hallowayi, Pane Brente! Okamžitě se uklidněte!" zařve přes jejich hádku Deaverová. "Zde jste v Sídle Koncilu. Dávejte si pozor na ústa a počkejte, až budete tázáni."
"Promiňte, slečno Deaverová." Řeknou Benjamin a Eric současně. "Benjamine, myslel jsem, že jsi mým spojencem, že jsi mi věrný! Důvěřoval jsem ti a svěřil ti osud zbytku Skupiny. Doufal jsem, že až Koncil dá povolení k mému návratu, pomůžeš mi opět sjednat pořádek a časem převezmeš velení! Co se stalo, že jsi změnil názor a takto mě zradil?" zeptá se Eric s obočím staženým zmatkem. V očích pohled dítěte, kterému někdo řekl, že Santa není skutečný.
"Nkdo mi nic nenabídl. Jsem už unavený z toho, že ti držím Skupinu v klidu, dokud se ti neuráčí pohnout zadkem a vrátit se." Odpoví na to Benjamin.
"No tak! Řekla jsem dost! Francoisi, ty si vezmi na starost pana Brenta. Larsi, tobě svěřuji pana Hallowaye. Nyní předstupte." Deaverová se posune na trůnu a pokyne Rozsudčím a Velitelům, aby předstoupili.
Rozsudčí vzali každý svého svěřence za ruce a dostrkali je k sousední stěně, kde byly postaveny stolky se dvěmi židlemi a nechali je, si sednout. Potom se sami usadili naproti nim a kývli na Deaverovou, že jsou připraveni začít.
Rozhlédl jsem se po tvářích Postav a Koncilu. Když jsem se díval na Antonia, jako bych se díval do zdi. Jeho obličej neprozrazoval absolutně žádné emoce, ale na to jsem byl zvyklý. Nikdy nešlo poznat, jak se cítí, nebo co si myslí. Na rozdíl od jeho obličeje, obličej Deaverové zcela jasně odrážel frustraci a rozhořčení. Kdyby nebyla tak vysoce postavená, a tato situace si nevyžadovala zachovat dekorum, určitě by už prskala jako kočka politá vodou. Když jsem očima zaostřil na Mikaela, usmál se na mě a pokývl. Vůbec jsem netušil, že by mohl být naživu, a tak jsem se na něho zazubil stejně, jako jsme to dělávali před lety. A i když teď vypadal minimálně o deset let starší než já, nevím jestli to zapříčinilo to, že jsme jej tak dlouho neviděli, nebo to, čím si prošel, nebo dokonce osvětlením v sálu. Každopádně když jsem se na něj tak křenil, odpověděl mi úsměvem úplně stejným. Vždycky jsem se bál, aby se mu náhodou neprotrhly koutky. Ale to už jsme oba obrátili pozornost zpátky k probíhajícímu zasedání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 28. června 2011 v 18:06 | Reagovat

Páni :-)
ale už by se mohli servat, klucí jedni :-D :-D Další moje úchylka: rvačky :-D
Jinak ke kapitole... té Deaverová bych dala tečku mezi oči, i když zatím nevím, co by na to řekli, či udělali ostatní :-D
Co by se stalo, kdyby ji nějaká Postava, nebo Velitel napadl? :-D

2 ostrimoci ostrimoci | Web | 29. června 2011 v 14:48 | Reagovat

[1]: Jo, no tak to si promyslím a dám ti vědět, takhle do podrobna to zatím nechci rozvádět...ať je i něco překvapení

3 Dany Dany | Web | 1. března 2012 v 23:00 | Reagovat

oj ha ojha novy chalan na scene? Mikael? :D normalne len ked si ho predstavim ta uz slintam aj ked tam nie je opisany velmi :D

4 ostrimoci ostrimoci | Web | 2. března 2012 v 18:08 | Reagovat

[3]: :) Jéj...no, radši tě nechám, ať si na něho uděláš názor sama... i když nechápu, proč ho převážná většina má radši, než Rica a Xava :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama