3. kapitola (3/3)

27. června 2011 v 18:29 |  Kapitoly
"Pane Hallowayi, jaká je vaše funkce v bývalé Skupině pana Brenta? Odpovídejte pravdivě a nezapomínejte, že jste v Sídle Koncilu. U své přísahy jste se zavázal chránit všechny, kteří budou uznáni jako ti, kteří pomoc potřebují a budete ctít pravomoc Koncilu a všechna nařízení s tím spojená." Začne Deaverová.
"Vím, na co jsem přísahal!" zasyčí odpověď Benjamin.
"Výborně. V tom případě mluvte."
"Zdravím Koncil. Jmenuji se Benjamin Halloway a jsem Velitelem Skupiny z USA." Řekne Benjamin přehnaně sebevědomým tónem.

"Uvědomujete si, pane Hallowayi, že jste právě zalhal Koncilu?" zeptá se Deaverová.
"Ne! Já nelžu! Jsem Velitelem Skupiny z USA, kterou jste mi sami přidělili. To nemůžete popřít." Odpoví Benjamin.
"Vy jste pouze zástupce pana Brenta. Nepřísluší vám žádné právo používat titul Velitel, a to ať už ve vztahu ke skupině z USA, tak k jakékoli jiné Skupině."
"On věří tomu, co říká." Ozve se Lars a jeho hlas, který se nese celou místností způsobí, že se okamžitě ponoří do absolutního ticha. "Byl ovlivněn."
"Ovlivněn? To není možné, je přece Postava, Velitel. Tohle by nemělo být ani možné." Mračí se Deaverová.
"Možná, že ovlivněn není úplně přesné slovo. Zcela přesně řečeno, bylo na něj uvaleno kouzlo, označující úsek jeho vzpomínek a zpracování jeho úsudku. Někdo si mu ošklivě pohrál s myslí, takže nyní není schopen rozeznat správnost svých reakcí."
"To nemůžete myslet vážně, Larsi! To znamená, že již není dále důvěryhodným. Podívejte se mu na zápěstí. Zkontrolujte Značku." Vyprskne Deaverová na Larse a zhnuseně se rozhlíží kolem. Její pohled se zastaví u Erica.
"Pane Brente, jak můžete vysvětlit, že nevíte o tom, že byl váš zástupce zaklet?" Vypadá to, že pokud se rychle někdo jiný nechopí slova, bude si tady ona předkládat své dohady a obviňovat všechny kolem. Proč Antonio nezakročí a něco jí neřekne?
"Promiňte madam, ale jakým způsobem bych se to podle vás měl dozvědět? Na území své Skupiny mám zakázán přístup. Tudíž jsem se o ničem z toho, co mi tu pokládáte za vinu nemohl přesvědčit na vlastní oči. A mohla byste mi říct, vy se také obvyjle se svými podřízenými bavíte stylem "Ukaž Značku nebo padej"? Já svým lidem věřím a jak již bylo řečeno, Benjamin není vinen. Není zodpovědný za to, co mu udělali." Odpovídá Eric, kteý už je očividně unavený z toho, jak je neustále z něčeho obviňován.
"To, jestli pan Halloway je nebo není vinen, neurčujete vy. Od toho je tu Koncil. Francoisi co mi povíš o výpovědi pana Brenta?" kývne Deaverová směrem k Larsovi.
"Věří tomu, co říká. Podle mne není správné jej obvinit, jelikož je očividné, že není za své jednání zodpovědný." Řekne a postoupí směrem ke Koncilu.
"Berte prosím v potaz, že si není plně vědom svých činů. Navrhuji využít vliv, který byl na něj uplatněn proti tomu, který jej na něj použil. Dalo by se tím účinně vystopovat jeho skrýš." Praví Lars a odkráčí zpátky k lavici, kde sedí ostatní.
"Koncil se nyní rozhodne. Posléze budeme pokračovat v dalším bodě dnešního programu, jímž je přerozdělení Skupin. Máte půl hodiny. Vykliďte sál." A s tím se Koncil zvedl ze židlí a opustil místnost.
My ostatní jsme se pomalu tlačili ke dveřím, namačkaní na sobě jak sardinky. Už jsem byl skoro u dveří, když mi něčí ruka dopadla na rameno. Málem jsem dotyčné osobě vykloubil rameno, protože mi to říkaly instinkty. Doufal jsem, že by to mohl být Raul nebo Moorová, dostali by ode mě pěkně do držky, nemají se plížit ze zadu. Ale v tu chvíli jsem se otočil, uviděl jsem za sebou Mikaela.
"Rico! Dlouho jsme se neviděli, jak se máš, chlape?" natáhl ke mně ruku, abychom si mohli potřást.
"Mikaeli. Rád tě vidím." Přijmul jsem jeho ruku a usmál se. "Neber to zle, ale jak to, že jsi naživu?" zeptám se ho. Už je to dávno, co jsem ho naposledy viděl. Do dneška jsem si myslel, že jsem ho ztratil již dávno.
"Taky tě rád vidím. Promiň, že jsem se neozval, ale jak jistě pochopíš, byl jsem rád, že vůbec žiju. Slibuju, že příště ti dám vědět předem." Řekl Mikael a bouchl mě do ramene.
"Jo, dík. To by přišlo vhod." Usmál jsem se na něho a zašel jsem do salónku, zatímco on se připojil ke zbytku Koncilu."Zasedání pokračuje. Všichni zpět do sálu." Ze dveří vyšel Antonio a kývnul na nás, ať se vrátíme.
Koncil si sedl zpět na svá místa a přišel Finley a stoupl si za řečnický pult.
"Jménem Koncilu, slyšte rozsudek." Halou se neslo mrtvolné ticho. Všechny hlavy se otočily směrem k Finleymu, který rozbalil svitek papyru a nasadil si brýle. Chvíli jej studoval a poté jej odložil na pult.
"Jménem Koncilu. Pan Brent byl shledán nevinným z důvodu manipulace s jeho zástupci. Tím pádem nemohl být schopen informovat Koncil. Dále pan Halloway byl shledán taktéž nevinným, jelikož se stal obětí ovlivnění. Jeho spojení s touto skupinou čarodějů bude využito proti nim. Pan Halloway se společně s dalšími Postavami přesune zpět do USA a pomocí jeho spojení se bude snažit vypátrat jejich skrýš a pomůže k jejich zadržení. Tj. vůle Koncilu!" Finley zakončil svůj proslov a předal slovo Deaverové, která místo něj převzala místo u pultu.
"Jako další bod programu máme přerozmístění Skupin a jejich následný přesun." Řekne Deaverová a rozloží před sebou další list papyru.
"Skupina nyní působící v Madridu v čele s panem Pérezem se prozatím přesune do USA, společně s panem Hallowayem a slečnou Moorovou." Přečetla Deaverová. "Slečna Moorová se stává druhou v pořadí na post Velitele ve Skupině pana Péreze. Její Skupina zůstává na místě a vedení se ujme druhý v pořadí." Dodala. O můj Bože, ona si ze mě snad utahuje! To budu mít celou dobu za zadkem tu její otravnou neteř? I když se o tom zmínili, nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že by to mohla být pravda. No, musím to brát optimisticky, horší už to nebude.
"Pan Raul Black a pan Eric Brent a jejich Skupiny také zůstávají na místě. Skupina vedená panem Rodriguezem se přesunuje společně se Skupinou pana Péreze do USA, jakožto pomocná síla. Pan Rodriguez se taktéž jako slečna Moorová posunuje ve vedení Skupiny pana Péreze. Toto opatření bylo přijato z důvodu opakujících se neshod mezi Veliteli našich skupin. Doufáme, že tím předejdeme dalším nesrovnalostem a posílíme své Postavy." No očividně jsem se spletl. Může to být horší. Fajn, budu mít za zády své dva největší nepřátele a budu jim muset svěřit život svůj i svých přátel.
Deaverová uklidnila místnost mávnutím ruky. "Ještě jedna věc. Úkol související s krizí v Kanadě převezme, jak jsem již řekla Skupina pana Brenta. Plnění tohoto úkolu se ujmou společně počínaje zítřkem. Dnes se všichni sbalí a očekávám, že Skupiny, které mají nařízen přesun budou čekat v devět hodin zde na runwayi. To je vše. S některými z vás se uvidíme večer." Zakončí Deaverová a odstoupí od pultu.
V tom se zvedne Antonio. "Tímto končí zasedání Koncilu. Můžete jít."
V sále je okamžitě hlučno, ozývají se židle skřípající o podlahu, Postavy debatují o změnách, které právě proběhly. Ti, jejichž úkoly zůstaly stejné se přesunují k východu, když ke mně zamíří Xavier.
"Vypadá to, že si to užijem Rico. Ale žádný strach, pokoj s tebou sdílet nehodlám. Nemám rádm, když mi narušuje osobní prostor někdo, kdo nemá chromozom XX." A hodil po mě jízlivým úšklebkem.
"Jo, tak to si dokážu představit. No, taky bych z toho nebyl dvakrát vodvázanej, snad se nade mnou vesmír smiluje a k této katastrofě nedojde." Někdy si říkám, co na něm vlastně Koncil viděl, že z něho udělali Velitele. Arogantní vůl.
Ostatní už na mě čekali v hale. Šli jsme tiše celou cestu, až k autům.
"Uvidíme se v devět tady, všichni přijďte přesně, to platí i pro tebe Gabrieli. Pro dnešek nech ten svůj zástup fanynek být." Rozloučil jsem se s klukama a na znamení souhlasu mi pokývli zpátky. Všichni jsme nasedli do aut a bez jakéhokoliv slova se rozjeli domů, abychom si zabalili věci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teddy Teddy | Web | 27. června 2011 v 18:34 | Reagovat

hezký blog :-) mimochodem krásný dess

ps: kdo ti ho dělal?

2 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 27. června 2011 v 18:34 | Reagovat

Ahojky, vím že se zdřejmně budeš moc a moc zlobit, ale prosím, nepřestávej číst tuto malou reklamu, prosím, hlásni tady: http://mikrofon.blog.cz/1106/4-kolo-sonz-finale pro ,,kiki a kattynku,, je to finále moc bych chtěla aby Kattynka jednou vyhrála, mohu ti to oplatit 4 týdenní velikou návštěvností :-) a ještě reklamou měsíční na mým blogu.. prosím jenom pro ni hlásni, moc prosím ;-) až mi hlásneš, napiš mi na můj blog o té zvýšené návštěvce, budu se těšit a ještě jednou se ti omlouvám za reklamu a prosím neodmítni mě.. prosím...

3 yellow-dog yellow-dog | Web | 27. června 2011 v 18:56 | Reagovat

Omlouvám se, jenom jeden dotaz: Rico je holka a nebo kluk? Promiň, omlouvám se.
Mě by to strašně zajímalo :-D.

4 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 27. června 2011 v 19:07 | Reagovat

tak sa to pekne zamotalo. :-) Bude rušno... Som zvedavá ako sa to celé vyvynie : )

5 ostrimoci ostrimoci | 27. června 2011 v 21:29 | Reagovat

[1]: Ahoj, díky za pochvalu dess dělala jedna z autorek :)

[3]: Rico je kluk :-D

6 Erin Erin | E-mail | Web | 28. června 2011 v 18:15 | Reagovat

Kde je další kapitola? :-D vy víte, jak to ukončit :-D (já chci rvačku!) :-D

7 ostrimoci ostrimoci | Web | 29. června 2011 v 14:07 | Reagovat

Dočkej času i na rvačku dojde.  Kapitola by měla být asi o víkendu, maximálně v pondělí :-) :-D

8 Dany Dany | E-mail | Web | 1. března 2012 v 23:34 | Reagovat

[3]: najlepší koment :DDDDDDD

Tiež by som vám tu mohla dať jeden a poriadny koment a nie dať koment na kazdú jednu čast ale inak to nejde :DD tota deaverová je ale svina :D  trosku mám chaos v tých posavách ze kto je kto, ale na to časom prídem... chudak Rico, že mu toto zrobili :D no je to cim dalej tym lepšie a to som len na 3 kapitole a uz ma to tak zaujalo ... :) proste je to famózne :))

9 ostrimoci ostrimoci | Web | 2. března 2012 v 18:11 | Reagovat

[8]: :D V pohodě, teď ti něco prozradím (nechci znít jako blbec, co nemá co říct, a proto si ten koment nechávám po více částech :D)Dobré ne?
jo, no ona je celá já, takže..díky :)

10 Dany Dany | Web | 2. března 2012 v 22:46 | Reagovat

[9]: super, ciže zniem ako blbec ktory nema co povedat diky :DDDDDDDDDDDDDDDD  ja tak komentujem lebo som hrozny slkerotik by som zabudla  co som to chcela :DDD
pockat co cela ty? :D

11 ostrimoci ostrimoci | Web | 4. března 2012 v 10:41 | Reagovat

[10]: To jsi řekla ty :D :D
No, Deaverová je celá já, takže...svině :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama