Červenec 2011

Nearly Witches - >něco z magického playlistu<

20. července 2011 v 21:53 | Iva Kratochvílová |  Iva
Takže jelikož se stále nehnu a nehnu v malé patové situaci mezi našimi aktéry, rozhodla jsem se s vámi podělit o symbolický příspěvek z pole americké hudební scény.

Pojď se mnou, Radko!

18. července 2011 v 14:33 Marie
Autor: Lenka Lanczová
Rok vydání: 1996
Tato knížka je třetí z řady: Počkej na mě, Radko! Podej mi ruku, Radko! Pojď se mnou, Radko. Hlavní hrdinkou je osmnáctiletá Radka Stachová, studentka posledního ročníku obchodní akademie. Radka vyrůstala v rodině, kde ji vychovávali v luxusu příliš, povzbuzovali a hlavně matka ji vedla k tomu, že je nejlepší.To vedlo k tomu, že Radka ve třídě neměla žádné kamarády. Až na rozlučku se jí povede do kolektivu zapadnout je však pozdě Radka si uvědomí, co za ty čtyři roky ztratila, kamarády, kteří jsou potřeba. Jedinou kamarádku, kterou má je o rok mladší sousedka Karolína,která je vychovávána ve stejném prostředí jako Radka. Aby toho na Radku nebylo málo vztah jejích rodičů není zrovna nejlepší.Matka podezírá otce že je nevěrný, Radčin starší bratr Tomáš rodině oznámí že bude dělat průvodčího a bude se ženit s těhotnou přítelkyní Petrou, obyčejnou holkou s vesnice a to matka nemůže překousnout. Jedinou útěchou pro Radku je její nový přítel Matěj, kterého pozná v knihovně . Je chytrý, krásný a navíc má na trh přijít jeho první kniha.
Po náročných přijímacích zkouškách odjede, s Karolínou, jejím přítelem Ondrou .K jejich partě se připojí i Radčina první láska Pavel se svou přítelkyní Katkou. Na dovolené Radka zjistí že Matěj je zcela nepoužitelný, pro založení rodiny, sám je velké dítě. Voda v moři je moc slaná… nedokáže sám nic zařídit ani si sám připravit věci na dovolenou
Radka je nešťastná a vyčítá si, že Pavlovi (Podej mi ruku Radko) byla nevěrná. Uvědomuje si o co přišla, ale stará láska nerezaví. Mezi a Pavlem a Radkou přeskočí opět jiskra a tentokrát to bude mít šťastnější konec.
Moje hodnicení: 9/10

5. kapitola (3/3)

18. července 2011 v 9:30 Kapitoly
Dojeli jsme na roh ulice, která končila starou administrativní budovou. Bylo to tu už viditelně zchátralé, okna vytržená z pantů, skla vysypaná na chodníku. Dveře, které asi v dobách největší slávy této budovy byly ohromné a okouzlující, nyní už však byly jen zašlé. Asi dávaly vynikat masivnímu mramorovému schodišti, které nyní ovšem ztratilo veškerý svůj původní šarm. Bylo plné děr a popraskaných kachlí, které každou chvíli hrozily povolit pod dalším návštěvníkem, který by měl tu odvahu a vložil na ně svou váhu. Ani jsem nedoufal v to, že by nás mohlo všechny unést.

FAQ - Co vás zajímá a nebylo to zmíněno?

15. července 2011 v 12:51
Tady můžete psát své dotazy na to, co vám není jasné, popřípadě co jsme špatně vysvětlily nebo s to jen zajímá.
- jako základ zde je pár otázek, které jsme obdržely a dál můžete psát do komentářů a my váš dotaz posléze doplníme
1) Je Rico kluk nebo holka?
  • Tak Rico je kluk...zatím to není moc zřejmé, ale věřte, že si na konci poslední kapitoly budete jistí :)

2) Co se stane když někdo napadne člena Koncilu?

  • Tohle je dost obtížná otázka, jelikož odpověď na ni se liší Postavu od Postavy. Samozřejmě závisí na tom, kdo to je. Pokud se jedná například o potomky zmíněné osoby, není to tak těžké porušení kázně, jako u zadrženého čaroděje, který ničí své okolí úmyslně. Taky je dost důležité zmínit závažnost útoku, ale zpravidla se jedná o přeřazení do jiné, problémové Skupiny, kde je pod dohledem kompetentní osoby. V extrémních případech je to izolace od ostatních a zbavení schopností (jednoduše je Rozsudčí zablokuje pomocí své moci a nikdo jiný to nebude moci zrušit).

Záchrana v posledních hodinách...<snad se dostaví>

15. července 2011 v 12:30
Nebojte, nejde už o tolikrát omývané téma konce světa. :)Takové globální problémy přenecháváme odborníkům a zarytým teoretikům a pustíme se do něčeho velmi triviálního z hlediska celkového, nicménně pro nás podstatného. Světe grafiky, vítej ztroskotance ve svých spárech. :DD

5. kapitola (2/3)

13. července 2011 v 11:36 Kapitoly
Probudilo mě až silné bouchnutí dveří od pokoje. Když jsem se trochu probral, uviděl jsem, že nade mnou stojí Marco.
"Hej, Rico. Nechci prudit, ale všichni už jsou dole a Nicolas vzkazuje, ať hejbneš kostrou, vylezeš z pelechu a máš přijít okamžitě do zasedačky. Volá Antonio a chce mluvit hlavně s tebou."
"Fajn, za chvíli jsem tam. Dík, žes mi dal vědět."
"Není zač, Veliteli. Páni. To muselo být včera hustý. Proč jsi nám neřekl, že máte novomanželský apartmán, nebo že spíte v jedný posteli?" Mrkl na mě Marco.
"Hele, já se o to neprosil a nespali jsme v jedné posteli."

Alexander Skarsgård

13. července 2011 v 11:36 | Iva Kratochvílová |  Iva

Alexander Skarsgård

Takže tady máme mého oblíbeného herce, něco o něm jako osobě i herci a režisérovi. Doufám, že se vám bude zdát stejně zajímavý jako mně. Nevím proč, ale od jisté doby prostě od jeho filmů nemůžu odtrhnout pozornost. :)

Jména - co znamenají a odkud pochází??

13. července 2011 v 7:36 Postavy
Takže tady máte seznam použitých jmen a co značí. Snad vám to trochu pomůže objasnit, proč se některé Postavy jmenují tak, jak se jmenují. Pamatujte, že překlad nikdy není úplně 100%ní a doslovný.Tak doufám, že jsou tady všichni :)) Berte v úvahu, že většina jich nežije ve své domovské zemi. Proto máme třeba Itala ve Španělsku :D

Autoři

9. července 2011 v 21:30 Autoři5. kapitola (1/3)

7. července 2011 v 17:05 Kapitoly
ŠÍLENSTVÍ
Prospal jsem celý den, jelikož jsme dnes ještě měli volný den na to, abychom se ubytovali a zaklimatizovali, nechtělo se mi vůbec z postele ven. No, ale na druhou stranu, spát se mi už nechtělo, a tak jsem se šel osprchovat. Když jsem vylezl z koupelny ven, vytáhl jsem si oblečení, které by nebylo zmuchlané od toho, jak jsem, v něm seděl v letadle, plus celou další noc. Oblékl jsem se a vzal kartu ze stolku, pomalu jsem šel ke dveřím. Nechtěl jsem vzbudit Moorovou. Jsem si totiž jistý, že bych to měl potom pořád na talíři. Naštěstí ale spala tvrdě, takže jsem ji ani hlasitým zabouchnutím dveří nevzbudil.