Pojď se mnou, Radko!

18. července 2011 v 14:33 |  Marie
Autor: Lenka Lanczová
Rok vydání: 1996
Tato knížka je třetí z řady: Počkej na mě, Radko! Podej mi ruku, Radko! Pojď se mnou, Radko. Hlavní hrdinkou je osmnáctiletá Radka Stachová, studentka posledního ročníku obchodní akademie. Radka vyrůstala v rodině, kde ji vychovávali v luxusu příliš, povzbuzovali a hlavně matka ji vedla k tomu, že je nejlepší.To vedlo k tomu, že Radka ve třídě neměla žádné kamarády. Až na rozlučku se jí povede do kolektivu zapadnout je však pozdě Radka si uvědomí, co za ty čtyři roky ztratila, kamarády, kteří jsou potřeba. Jedinou kamarádku, kterou má je o rok mladší sousedka Karolína,která je vychovávána ve stejném prostředí jako Radka. Aby toho na Radku nebylo málo vztah jejích rodičů není zrovna nejlepší.Matka podezírá otce že je nevěrný, Radčin starší bratr Tomáš rodině oznámí že bude dělat průvodčího a bude se ženit s těhotnou přítelkyní Petrou, obyčejnou holkou s vesnice a to matka nemůže překousnout. Jedinou útěchou pro Radku je její nový přítel Matěj, kterého pozná v knihovně . Je chytrý, krásný a navíc má na trh přijít jeho první kniha.
Po náročných přijímacích zkouškách odjede, s Karolínou, jejím přítelem Ondrou .K jejich partě se připojí i Radčina první láska Pavel se svou přítelkyní Katkou. Na dovolené Radka zjistí že Matěj je zcela nepoužitelný, pro založení rodiny, sám je velké dítě. Voda v moři je moc slaná… nedokáže sám nic zařídit ani si sám připravit věci na dovolenou
Radka je nešťastná a vyčítá si, že Pavlovi (Podej mi ruku Radko) byla nevěrná. Uvědomuje si o co přišla, ale stará láska nerezaví. Mezi a Pavlem a Radkou přeskočí opět jiskra a tentokrát to bude mít šťastnější konec.
Moje hodnicení: 9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 18. července 2011 v 15:18 | Reagovat

Vypadá to docela zajímavě :-) Poohlédnu se po kniháh, děkuju za tip :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama